Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:  Fiat Tempra İkinci El (2.El) Yorumları, Fiat Tempra İkinci El (2.El) 2.El Satış Fiyatları, Fiat Tempra İkinci El (2.El) Çarpışma Testi, Fiat Tempra İkinci El (2.El) Test Sürüşü, Fiat Tempra İkinci El (2.El) Performans Özellikleri, Fiat Tempra İkinci El (2.El) Motor Özellikleri, Fiat Tempra İkinci El (2.El) Beygir Güç Değeri, Fiat Tempra İkinci El (2.El) Otomatik Vites

Son yıllarda otomobil sektöründe büyük bir gelişme var. Taşıt şirketleri ve firmalarının otomobil kampanyaları ve reklamları çerçevesinde önemli derecede çekişme içerisinde oldukları gözleniyor. Son yılların ve 2013 yılının en iyi, en kaliteli, en ucuz, en hesaplı arabaları otomobilleri nelerdir? Bu otomobillerin performans özellikleri, yakıt tüketim değerleri ve özellikleri, satış fiyatları, Türkiye’de ki satış fiyat listeleri, Amerika ve Avrupa da ki satış fiyat listeleri, otomobillerin motor özellikleri, arabaların kaç beygir olduğuna dair tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Fiat Tempra İkinci El (2.El) Teknik ve Donanım Bilgileri

Tempra ilk olarak İtalyan firma Fiat tarafından 1990 yılında üretilmeye başlanmıştır. Son olarak ta 1998 yılında üretimi durdurulmuştur. 9 yıllık üretim serüvene sahip bu araba dünyanın birçok yerine nam salmıştır. Büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur kendisine. FiatTempra ilk üretiminden 2 yıl sonra yani 1992 yılında Tofaş tarafından üretilmeye başlanmıştır ve 1999 yılına dek sıfır olarak üretilmiştir. Buna rağmen Türkiye’deki çoğunluğu yurt dışından ihraç edilmiştir. Tofaş fabrikasında üretilen 1 milyonuncu otomobil Tempraolmuştur.

Fiat Tempra 2.el Fiyatları

Fiat Tempra 2.el piyasasında çok satılan bir arabadır. Birçok farkı motor seçeneği bulunmaktadır. Ancak 2.el piyasasında en çok tutulan modeli 2,0 litre ve 16Valf ile 147 HP güç üreten modeldir. Bu model ayrıca günümüzde dâhil olmak üzere Türkiye’de üretilen gelmiş geçmiş en güçlü binek otomobildir.

Bu aracın 2.el piyasasında yok satmasının bir diğer sebebi de hatırı sayılır miktarının Türkiye’de üretilmesinden kaynaklı olarak yedek parçasının ucuz olmasıdır. Neredeyse mahalle arasındaki bakkallar da bile Fiat Tempra parçası bulabiliyoruz.

Şuanda 2.el olarak 5 bin TL ila 15 bin TL arasında satılık Tempra bulmak mümkündür.

Piyasadaki Fiyatlar

1993 Model FIAT Tempra 1.6 SX A 8.000 TL

1994 Model FIAT Tempra S 7.400 TL

1995 Model FIAT Tempra 1.6 SX AK 10.250 TL

1998 Model FIAT Tempra 2.0 I.E  16V 10.950 TL

Bu fiyatlar Modeline yılına kilometresine vb..özellikelere göre farklılık gösterebilir.

Sponsorlu Bağlantılar