Sponsorlu Bağlantılar

Popüler sosyal ağ Facebook yeni özelliği ile arkadaş listesi harici kişilere mesaj atma devrini kapattı. Tamamen kapanmış olmasa da belirli bir ücret karşılığın da tanımadığınız kişilere bildiriml gelen kutusuna mesaj atabileceksiniz. Facebook’un almış olduğu bu önlem adeta kazanç kapısı haline geldi.

Facebook’da Arkadaş Listenizde Olmayan Birisine Bildirim Olarak Gelen Kutusuna Mesaj Atmak Ücretli

Facebook'ta mesaj göndermek ücretli

Facebook‘ta ücretli mesaj sistemi henüz tüm kullanıcılara açılmadı ancak yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Bu uygulama ile kullanıcılar arkadaş listesinde bulunmayanlara 0,53 TL’lik ödeme yaparak mesaj gönderebilecekler. Mesaj atmak isteyenler ücret ödendiği taktirde atılan mesaj doğrudan mesajı alan kişinin Gelen Kutusu’na düşecek. Eğer ücret ödenmez ise atılan mesaj Diğer Mesajlar kısmında kalacak.

Mesajın direk Gelen Kutusuna gitmesini istiyorsanız bu ücreti ödemeniz gerekecek. Çünkü Diğer Mesajlar kısmına düşen mesajlar genellikle kullanıcılara bildirim olarak gitmiyor. Onun içinde bu mesajlardan çoğu zaman kullanıcıların haberi olmuyor.

1364132756_facebook-mesaj.jpg

Bu uygulama ile Facebook’a yeni gelir kapısı oluşuyor ve ayrıca tanımadığı kişilerin Gelen Kutu’sunu meşgul eden kullanıcıların önüne geçilmesi planlanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar