Sponsorlu Bağlantılar

İnternet hakkında bazı ilginç gerçekler ve acayip bilgiler. İnternet kullanımı ile alakalı ilginç gerçekler.

Her beş çiftten birisi internette tanışıyor, elektriği olmayan 50 milyon kişinin internete bağlanan cep telefonu var

BİR bilişim şirketinin Genel Müdürü Yücel Bağrıaçık, dün TBMM İnternet Komisyonu’na ”Günümüz dünyasında internetin sunduğu fırsatlar” konulu bir sunum yaptı.

Bağrıaçık, her beş çiftten birisinin internette tanıştığını, boşanmaların ise yüzde 20’sinininternetle ilgili bir sebepten kaynaklandığını açıkladı.

İnternet kullanımının ve teknolojisinin ulaştığı rakamsal değerleri komisyon üyeleriyle paylaşan Bağrıaçık, dünyada elektriği olmadığı halde 50 milyon insanın ”mobil abone” olduğunu; yaniinternete bağlı cep telefonuna sahip bulunduğunu söyledi. Bağrıaçık, ”Herhalde bunlar cep telefonlarını komşusundan şarj ediyor” dedi.

Bağrıaçık’ın verdiği bilgiye göre dünyada 5.9 milyarmobil abone bulunurken, geçen yıl toplam mobil geliri 1.5 trilyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Yine aynı yıl 1.7 milyar mobil cihaz ile 486 milyon akıllı telefon satıldı.
Her beş çiftten birisi internette tanışıyorYönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Keleş ve dernek temsilcisi Doç. Dr. Melih Kırlıdoğ da Türkiye’nin ”teknoloji kullandığı ama üretmediği gerçeği” ile yüz yüze olduğunu vur

Sponsorlu Bağlantılar